Turgutreis Sigorta | Trafik Sigortası
15688
page-template-default,page,page-id-15688,qode-listing-1.0.2,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0.2,qode-restaurant-1.0.2,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,overlapping_content,qode-theme-ver-14.5,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

Trafik Sigortası

Zorunlu trafik sigortası, her araç sahibi tarafından yaptırılması zorunlu olan ve hasarın da karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alan bir sigortadır. Zorunlu trafik sigortası yapıldığı aracın zararını karşılamaz, sadece zarar verdiği diğer aracın zararını karşılar. Zorunlu trafik sigortasını yaptırmayan araçlar trafiğe çıkamazlar.

ZORUNLU TRAFİK SİGORTASINI YAPTIRMAMANIN CEZALARI NELERDİR

Zorunlu trafik sigortası olmayan ya da süresi sona ermiş araçlar görüldükleri yerde trafiğe çıkması engellenecek şekilde bağlanır. Zorunlu olan bu sigortayı yaptırmayanların araçları trafik şubelerinin otoparklarına alınır. Aracı almak için trafik sigortasının mutlaka yapılması gerekir. Aracın bulunduğu otoparka gidilerek görevli memura trafik sigortasının tebliğ edilmesi şarttır. Aracın otoparkta kaldığı her gün için  otopark ücreti ödenmesi gerekmektedir. Araç sigortasız olarak trafiğe çıktığı için para cezası ödenir.

Turgutreis Sigorta avantajları ile trafikte sigortasız kalmayın…

Call Now Button
× .